Kino Bechyně

Program kina
Lék na život

Mysteriózní / thriller – USA, Německo

Režisér Gore Verbinski se po Pirátech z Karibiku vrací k žánru, v kterém před téměř patnácti roky zazářil v dnes již kultovním hororu Kruh. A opět dokázal díky své obrazotvornosti a filmařskému umění vybudovat tajemnou a napínavou atmosféru, v níž se lidská mysl ohýbá a ztrácí schopnost rozeznat realitu a sen. Lék na život je díky tomu filmovou událostí přesahují žánrové škatulky.

146 minut, české titulky, mládeži přístupný od 15 let, 120,-Kč

22.2. STŘEDA VE 20.00


T2 TRAINSPOTTING

Romantický / komedie – USA

Mark Renton (Ewan McGregor) se vrací na jediné místo, které mu kdy bylo domovem. Čekají tu na něj: Spud (Ewen Bremner), Sick Boy (Jonny Lee Miller) a Begbie (Robert Carlyle). Očekávají ho i další staří známí: smutek, ztráta, radost, pomsta, nenávist, přátelství, láska, touha, strach, výčitky, heroin, sebedestrukce a smrtelné nebezpečí, ti všichni stojí ve frontě, aby ho uvítali a společně to všichni naplno rozjeli.

109 minut, české titulky, mládeži přístupný od 15 let, 120,-Kč

25.2. SOBOTA VE 20.00


BÁBA Z LEDU

Drama / komedie – ČR

Po setkání s otužilcem Broňou (Pavel Nový) začíná ovdovělá Hana (Zuzana Kronerová) pozvolna měnit svůj stereotypní život, který se doposud točil výhradně kolem jejích synů (Marek Daniel, Václav Neužil), snach (Petra Špalková, Tatiana Vilhelmová) a vnoučat.

106 min, mládeži přístupný od 12 let, 120,-Kč

1.3. STŘEDA VE 20.00


LOGAN: Wolverine

Akční / dobrodružný / fantasy – USA

Wolverine je snad nejslavnějším hrdinou ságy X-Men. Je i postavou, která Hugha Jackmana proslavila a právě v tomto  posledním snímku Logan: Wolverine se s ní loučí.

131 minut, české titulky, mládeži přístupný od 15 let, 130,-Kč

4.3. SOBOTA VE 20.00


PES RO(C)KU

Rodinný / animovaný / komedie – USA, Čína

Z Bodiho měl být tradiční hlídací pes s pevnou pracovní dobou a slibnou kariérou. Místo toho vzal kytaru, hrábnul do strun a stal se zcela novým druhem – psem rockovým. Animovaná komedie Pes ro(c)ku přinese velké rock´n´rollové dobrodružství.

80 min, český dabing, mládeži přístupný, 110,-Kč

4.3. SOBOTA V 17.00


MUZZIKANTI

Hudební / balada – ČR

Muzzikanti jsou film plný písniček a melodií od folklorních kořenů až po mladou rockovou současnost, odehrávající se na československopolském trojmezí, v drsném, ale půvabném kraji Těšínského Slezska, kde slovo chlapa má stále svou sílu, půvab žen přitahuje od nepaměti a hudba má své nezastupitelné místo.

109 minut, mládeži přístupný od 12 let, 120,-Kč

8.3. STŘEDA VE 20.00


I DVA JSOU RODINA

Romantický / komedie – Francie

Vtipný a nonšalantní Samuel (Omar Sy) si užívá bezstarostný život na francouzské Riviéře. Jednoho dne ho však navštíví víkendový flirt Kristin (Clémence Poésy) a oznámí mu, že dítě, které drží v náručí, je jeho. Předá mu holčičku a uteče.

118 min, české titulky, mládeži přístupný od 12 let, 100,-Kč

11.3. SOBOTA VE 20.00


MASARYK

Historický / drama – ČR, Slovensko

Prožil život bohéma, miloval ženy, hudbu, velká gesta. V jeho srdci bojovala nespoutanost extravagantního umělce s povinností a morálkou úředníka, diplomata. Velkou část života procestoval, ale nikdy nezapomněl na zemi, z níž pocházel, na republiku, kterou založil jeho otec Tomáš Garrigue.
Smrt Jana Masaryka je dodnes zahalena tajemstvím. Mnohá tajemství se však skrývají i v jeho životě!
Titulní postavu Masaryka bravurně ztvárnil démonický herec mnoha velkých rolí, Karel Roden

113 min, mládeži přístupný od 12 let, 130,-Kč

15.3. STŘEDA VE 20.00


THE ROLLING STONES OLÉ OLÉ OLÉ! + HAVANA MOON

Hudební / dokument – Velká Brigánie

THE ROLLING STONES OLÉ OLÉ OLÉ! - Unikátní dokument z loňského turné legendární kapely ROLLING STONES napříč Jižní Amerikou. Navštívíme členy kapely v jejich hotelových pokojích, odhalíme jejich rituály před vystoupením, nahlédneme do jejich šaten, kde zazpívají jenom pro nás.
THE ROLLING STONES : HAVANA MOON Hráli už všude. S vyjímkou jediného místa. Havana Cuba. Záznam koncertu nejslavnější kapely světa. Koncertu, který zbořil všechny dosavadní rekordy. Koncertu, který byl vyvrcholením jejich jihoamerického turné.

Oba filmy budou uvedeny v jeden večer a jsou odděleny přestávkou.

105 + 107 minut, české titulky, mládeži přístupný, 150,-Kč

16.3. ČTVRTEK V 18.00


LION

Drama – USA

Pětiletý indický chlapec Saroo se ztratí ve vlaku, který ho odveze tisíce kilometrů od jeho domova a rodiny. Ocitne se v ulicích Kalkaty, kde se musí naučit sám a opuštěný přežít. Po strastiplné a nebezpečné cestě se na něj usměje štěstí a adoptuje si ho manželský pár z Austrálie. O pětadvacet let později, vyzbrojen jen hrstkou nejasných vzpomínek, neochvějným odhodláním a revoluční technologií Google Earth, se vydává na dlouhou cestu za svou ztracenou rodinou v daleké Indii.

129 minut, české titulky, mládeži přístupný od 12 let, 110,-Kč

18.3. SOBOTA VE 20.00


KRÁSKA A ZVÍŘE

Rodinný / fantasy / muzikál / romantický – USA

V hrané adaptaci animované klasiky Kráska a zvíře společnosti Disney, jež je ohromující filmovou oslavou jednoho z nejpopulárnějších příběhů vůbec, velkolepým způsobem ožívají příběh a postavy, které diváci znají a zbožňují. Ve filmu hrají: Emma Watson coby Kráska, Dan Stevens jako zvíře,

123 min, český dabing, mládeži přístupný, 120,-Kč

18.3. SOBOTA V 17.00


NECHTE ZPÍVAT MIŠÍKA

Dokument / hraný / hudební – ČR

Režisérka Jitka Němcová představuje ve svém celovečerním dokumentu životní příběh Vladimíra Mišíka, vynikajícího muzikanta, člověka, který si vždycky stál za svým a nenechal se zkorumpovat ani mocí a metály, ani komercí. Filmový příběh Vladimíra Mišíka je složen z mozaiky jeho vzpomínání, písní, dobových i osobních archivů, z rozhovorů s kolegy, blízkými přáteli a rodinou.

100 minut, mládeži přístupný, 80,-Kč

22.3. STŘEDA VE 20.00


RYBA NA SUCHU

Komedie – Československo

Majitel půjčovny lodiček a převozník Ryba sídlí celý život v domku u řeky, která se často stává osudnou pro plavce i sebevrahy. Protože jsou však Rybovou zásluhou mnozí tonoucí zachráněni, stává se Ryba velmi populární osobností celého kraje.
Kultovní film pro pamětníky s Vlastou Burianem, natáčený v Bechyni.

85 minut, mládeži přístupný, 80,-Kč

22.3. STŘEDA V 17.00


ŽIVOT

Scifi / thriller – USA

Snímek Život vypráví příběh šestičlenné posádky Mezinárodní vesmírné stanice, která se ocitá na samotném pokraji jednoho z nejdůležitějších objevů lidských dějin: prvního důkazu o existenci mimozemského života na Marsu. Jak členové posádky pokračují ve svém výzkumu, mají jimi uplatňované metody nezamýšlené následky, a forma života, kterou zkoumají, se ukazuje být mnohem inteligentnější, než kdokoliv očekával.

125 minut, české titulky, mládeži přístupný od 12 let, 120,-Kč

25.3. SOBOTA VE 20.00


RANDE NASLEPO

Komedie / romantický – Německo

Vzrušující práce v luxusním hotelu - to je vysněná budoucnost, kterou si hýčká Saliya (Kostja Ullmann) už od dětství. Pak ale jako teenager začne ztrácet zrak, až nakonec vidí jen mlhavé světlo a matné obrysy. Svět vidí jako by na něj koukal skrze tlusté mléčné sklo. Zdá se, že jeho životní sen je v naprostých troskách.
Romantická komedie Rande naslepo byla natočena podle skutečného životního příběhu, kterou ve své knize vtipně popsal sám Saliya Kahawatte.

111 minut, český dabing, mládeži přístupný, 120,-Kč

29.3. STŘEDA VE 20.00